Board logo

標題: 沒落品牌雲台CULLMANN MB6系 [打印本頁]

作者: 老中青    時間: 2013-11-19 Tue 16:59     標題: 沒落品牌雲台CULLMANN MB6系

MADE  IN  GERMANY  的,廠方有十年保用。
我們四個人一齊做白老鼠,在淘X網一共訂了四個。
其中三個自行改了自己沿用的ARCA  TYPE快拆座,一個用回原廠的快拆座。

[ 本帖最後由 老中青 於 2013-11-19 Tue 17:08 編輯 ]
作者: 老中青    時間: 2016-10-24 Mon 21:56

[attach]105377[/attach]
換過另一款60mm的arca  clamp。
作者: sam    時間: 2016-10-26 Wed 20:50

我都係喜歡用扭螺絲呢種,感覺穩陣好多。
作者: 老中青    時間: 2016-10-27 Thu 07:47

sam哥,呢隻新換的快速扭鎖快拆座,都唔多穩陣的;係換黎玩o下o者!慢旋扭鎖的才穩陣。
作者: 老中青    時間: 2016-10-28 Fri 16:03

1[attach]105392[/attach]
2[attach]105387[/attach]
3[attach]105388[/attach]
4[attach]105389[/attach]
5[attach]105390[/attach]
6[attach]105391[/attach]
7[attach]105393[/attach]
8[attach]105394[/attach]
9[attach]105395[/attach]

[ 本帖最後由 老中青 於 2016-10-28 Fri 16:09 編輯 ]
作者: 老中青    時間: 2016-10-28 Fri 16:19

1[attach]105396[/attach]
2[attach]105397[/attach]
3[attach]105398[/attach]
4[attach]105399[/attach]
5[attach]105400[/attach]
作者: 老中青    時間: 2016-10-28 Fri 16:23

[attach]105401[/attach]
作者: 老中青    時間: 2016-10-29 Sat 18:45

1[attach]105403[/attach]
作者: sam    時間: 2016-10-31 Mon 13:30

收藏左幾多個雲台??
作者: 老中青    時間: 2016-10-31 Mon 14:13

哈哈!sam哥;大、小加埋都有十幾廿個。
作者: 老中青    時間: 2017-1-12 Thu 13:42

1[attach]105501[/attach]
2[attach]105502[/attach]
二手買的。
作者: 老中青    時間: 2017-8-12 Sat 19:49

[attach]105675[/attach]
Markins  M10  和  Sirui  K30x,K30x已賣了給朋友。
作者: 老中青    時間: 2017-8-18 Fri 18:01

1[attach]105676[/attach]
2[attach]105677[/attach]
三舊水的二維頭。
作者: 老中青    時間: 2017-8-21 Mon 16:20

1[attach]105680[/attach]
2[attach]105681[/attach]
換過另一款快拆座,醒晨好多。
作者: sam    時間: 2017-8-21 Mon 16:41

引用:
原帖由 老中青 於 2017-8-21 Mon 16:20 發表
1105680
2105681
換過另一款快拆座,醒晨好多。
隻VH-10負重幾多?感覺長鏡唔多穩陣...
作者: 老中青    時間: 2017-8-22 Tue 12:40

哈哈哈!sam哥,廠方話雲台負重幾多?我從來不信的。
頂600f4,500f4,400f2.8等砲鏡當然唔得啦!佢夠力鎖得死,但會震,整體剛性不及RRS的。但用於100-400或150-600之類的鏡就完全ok。
作者: 老中青    時間: 2017-8-22 Tue 13:20

1[attach]105682[/attach]
2[attach]105683[/attach]
sam哥,30cm長度,負重6.8kg,咁樣夠力未?負重再多o的都夠力鎖緊。
作者: 老中青    時間: 2017-8-25 Fri 14:02

[attach]105686[/attach]
換過另一隻快拆座後,淨重是262gm,夠曬輕。
作者: 老中青    時間: 2017-8-25 Fri 17:35

1[attach]105687[/attach]
2[attach]105688[/attach]
加隻平移底座,變成二維頭;但整體重了很多,變成465gm。
作者: sam    時間: 2017-8-26 Sat 14:38

引用:
原帖由 老中青 於 2017-8-22 Tue 13:20 發表
1105682
2105683
sam哥,30cm長度,負重6.8kg,咁樣夠力未?負重再多o的都夠力鎖緊。
又真係幾得喎 … 不過咁樣鎖頭法,始終感覺唔多穩陣.
作者: 老中青    時間: 2017-8-26 Sat 23:45

sam哥,真正用黎托砲,緊係用番RRS啦!有保證。
我係試o下o的大陸頭,有冇咁好的鎖緊力o者!
貴三倍的sunwayfoto單腳頭,就唔可以咁玩啦!吊一隻啞呤都唔得。因此,呢隻大陸單腳頭係超值。
1[attach]105689[/attach]

[ 本帖最後由 老中青 於 2017-8-26 Sat 23:48 編輯 ]
作者: 老中青    時間: 2017-8-28 Mon 15:41

1[attach]105690[/attach]
2[attach]105691[/attach]
3[attach]105692[/attach]
類似sunway的單腳頭,淨重是335gm,最大扭/距得2.8kg/30cm,鎖緊力比MENGS的單腳頭差很多。
作者: 老中青    時間: 2017-8-31 Thu 21:25

1[attach]105693[/attach]
2[attach]105694[/attach]
3[attach]105695[/attach]
4[attach]105696[/attach]
又有新玩具,兩舊水的小型檯腳。
作者: 老中青    時間: 2017-9-1 Fri 13:15

[attach]105697[/attach]
另一配搭。
作者: 老中青    時間: 2017-9-2 Sat 14:16

[attach]105700[/attach]
改用呢隻立博波頭,檯腳+波頭剛好是500gm。
作者: 老中青    時間: 2017-9-4 Mon 13:42

[attach]105703[/attach]
個袋是在香港Aeon  12蚊店買的保溫水壺袋,剛好o岩用。
作者: 老中青    時間: 2017-9-5 Tue 18:49

1[attach]105704[/attach]
2[attach]105705[/attach]
加件水平底座黎玩o下!
作者: sam    時間: 2017-9-7 Thu 16:06

引用:
原帖由 老中青 於 2017-9-2 Sat 14:16 發表
105700
改用呢隻立博波頭,檯腳+波頭剛好是500gm。
呢件細細隻,帶去旅行好呀。
作者: sam    時間: 2017-9-7 Thu 16:06

引用:
原帖由 老中青 於 2017-9-5 Tue 18:49 發表
1105704
2105705
加件水平底座黎玩o下!
哈 ~~ 又幾多玩法喎。
作者: 老中青    時間: 2017-9-7 Thu 19:01

[attach]105709[/attach]
又可以用番呢隻平移底座。

[ 本帖最後由 老中青 於 2017-9-7 Thu 19:03 編輯 ]
作者: 老中青    時間: 2017-11-5 Sun 19:15

[attach]105752[/attach]
換過呢隻55mm的快拆座好用o的!
作者: sam    時間: 2017-11-6 Mon 19:01

引用:
原帖由 老中青 於 2017-11-5 Sun 19:15 發表
105752
換過呢隻55mm的快拆座好用o的!
鐘意呢種拎螺絲鎖法,感覺穩陣得多。
作者: 老中青    時間: 2017-11-9 Thu 15:35

1[attach]105753[/attach]
2[attach]105754[/attach]
3[attach]105755[/attach]
4[attach]105756[/attach]
又有新玩具,昨天在肥花二手區買的2號碳纖維反摺腳套裝;https://item.taobao.com/item.htm ... ;abbucket=18#detail
紅色的photoclam  pc40是多年前買落,依家拎番出黎用o下!

[ 本帖最後由 老中青 於 2017-11-9 Thu 15:37 編輯 ]
作者: 老中青    時間: 2017-11-9 Thu 20:11

[attach]105760[/attach]
自己用就加番兩條海棉套,出外用時好拎o的!
作者: sam    時間: 2017-11-18 Sat 13:23

引用:
原帖由 老中青 於 2017-11-9 Thu 20:11 發表
105760
自己用就加番兩條海棉套,出外用時好拎o的!
又可以變身做申縮驚棍 !!!
作者: 老中青    時間: 2017-11-22 Wed 12:49

上星期到尖東試o下影燈飾,整體使用都ok;咁呢套腳就可以代替沿用了幾年的舊賓佬腳架啦!大陸腳架,用幾年後,關節鎖內裡的膠bush蝕了,鎖緊後沒有全新時那麼緊,又沒有組件更換,係時候o徙一仟幾佰換過另一枝的啦!況且,肥花二手區大把選擇,豐儉由人。




歡迎光臨 photo100fun (http://hcheung.ddns.net/) Powered by Discuz! 6.3.5